Technologia

Nasze domy drewniane to rozwiązanie ekologiczne, a przede wszystkim tanie w eksploatacji.
Niezależnie od pory roku możesz mieć pewność, że w drewnianych wnętrzach będziesz czuć się zdrowo i swobodnie.
Zapewniamy szybkie wykonanie projektu, oraz ścisłe przestrzeganie na każdym etapie budowy, technologii rekomendowanych przez obecnie obowiązujące normy.

konstrukcja

Konstrukcja szkieletowa

Do wykonania konstrukcji szkieletowej używamy drewna świerkowego, ścinanego w zimie, a następnie sezonowanego. Następnie drewno jest impregnowane zanurzeniowo lub ręcznie, aby zabezpieczyć je przed szkodnikami, grzybami, pleśni oraz płomieniami. Konstrukcja słupowa jest wznoszona z użyciem łączników metalowych certyfikowanych - nie jest wtedy wymagane wzmacnianie konstrukcji płytami osb.

dach

Dach

Dach wykonujemy w systemie krokwiowo - jętkowym, ocieplony dwoma warstwami wełny mineralnej Rockwool. Na życzenie klienta wykonujemy deskowanie więźby dachowej. Pokrycie dachowe dobieramy w zależności od życzenia inwestora; może to być blacha dachówkowa lub trapezowa, gont papowy lub drewniany, a także dachówka ceramiczna lub cementowa.

ściany

Ściany

Elewację zewnętrzną wykonujemy z desek drewnianych wykonanych ze świerka skandynawskiego lub modrzewia syberyjskiego. Wzór deski elewacyjnej jest oczywiście do ustalenia z inwestorem. Grubość deski to ok 30mm. Etapem poprzedzającym zamontowanie elewacji drewnianej jest pokrycie ścian konstrukcji wiatroizolacją, która zatrzymuje przenikanie zimnego powietrza chroni także przed wilgocią z zewnątrz jednocześnie pozwalając wydostawać się wilgoci z wnętrza budynku. Od wewnątrz układamy wełnę mineralną Rockwool (grubość tej warstwy to od 150mm w górę), następnie zamykamy ścianę folią. Na tak przygotowaną konstrukcję przybijamy boazerię wykonaną ze świerka skandynawskiego o grubości 14mm (i grubsze). W łazience i kuchni układamy płyty gipsowo - kartonowe na których następnie można zamontować płytki ceramiczne. Niestandardowe wykończenia ścian wewnętrznych może być ustalane indywidualnie z klientem.

podłogi

Podłogi

Podłogę drewnianą wykonujemy w dwóch wariantach: sufitopodłoga montowana w systemie pióro-wpust z deski drewnianej, struganej czterostronnie oraz szlifowanej dla uzyskania wysokiej jakości powierzchni użytkowej. Jest to rozwiązanie ekonomiczne (2w1). Drugim z wariantów jest wykonanie podłogi wygłuszonej za pomocą wełny szklanej lub wełny mineralnej głuszącej.